Sakin Yurt Öykü ve Şiir Dergisinin 3. Sayısı Çıktı

Gönderen Cuma Tanık
0 Yorum 183 Görüntüleme 1 dakika okuma süresi

“Sakin bir yurt edebiyatla mümkün” sloganıyla yayın hayatına atılan Sakin Yurt Öykü ve Şiir Dergisi’nin 3. sayısı yayımlandı.

İki ayda bir yayımlanan Sakin Yurt Öykü ve Şiir Dergisi okuyucuya iyi öykü ve şiirler okutmayı hedefliyor. Ayrıca dünya edebiyatından çeviri öykü ve şiirlere de yer veren Sakin Yurt, bu sayısında Amerikan, Arap ve Fars edebiyatlarından iki öykü ve bir şiire yer verdi.

Sakin Yurt Öykü ve Şiir Dergisi’nin 3. sayısında Behrâm-î Sâdıkî (Emine Zeytunlu Çevirisiyle), Mustafa Okumuş, Cabir Özyıldız, İbrahim Tekpınar, Ali Nurdoğan, Sibel Gidici, Edgar Allan Poe (Öznur Özkaya çevirisiyle) öyküleriyle; Doğu Kaşka, Hasan Ege Karanfil, Fatih Ceyhan, Fatma Şahin Fırat, Vedat Barga, Ahmad Zakaria (Cuma Tanık çevirisiyle) şiirleriyle yer alıyor.

Ayrıca bu sayıda Öznur Unat, Gülten Akın ve Barış Bıçakçı üzerine yazıyor.

Genel Yayın Yönetmenliğini Doğu Kaşka’nın, öykü editörlüğünü Nazif Çiftçi’nin, şiir editörlüğünü Beyza Bala ve Asmin Ekin Kösedeniz’in, çeviri editörlüğünü ise Cuma Tanık’ın yaptığı Sakin Yurt Öykü ve Şiir Dergisi, üçüncü sayısıyla okurlarla buluşmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku

%d blogcu bunu beğendi: